Microsoft'un mobil marketi 50.000 uygulamayı aştı

Microsoft'un mobil marketi 50.000 uygulamayı aştı
Windows Phone Marketplace hızlı yükselişine devam ediyor.

Microsoft Windows Phone platformu için olan uygulama marketi önemli bir kilometre taşını aştı. 50.000 uygulama barajını aşarak önemli sayıda uygulamaya sahip oldu. Tabi bu rakamı App Store da 600.000 e yakın ve Android Markette ise 500.000 den fazla uygulama olduğunu düşünerek değerlendirmek gerekir.

50.000 sınırına iOS 14 ayda Android ise 19 ayda ulaşmıştı ve Windows Phone Marketplaces ise bu rakama daha hızlı ve kısa zamanda ulaşmayı başardı. Burda Apple'ın ilk oluşu, geliştiricilerin mobil uygulama platformlarına adaptasyonu başlangıçta gerekli olduğundan iOS ve Android 50.000 brajına ulaşmada Microsoft'dan daha fazla zamana ihtiyaçları vardı. 

Aşağıdaki görselde geçen haftalarda eklenen uygulama sayılarını görebilirsiniz.

windows phone grow

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi