Microsoft'un akıllı telefon pazarındaki başarısızlığı

Microsoft'un akıllı telefon pazarındaki başarısızlığı
Microsoft akıllı telefon pazarında Windows Phone ile başarılı oldu mu?

Microsoft Windows Phone eski yöneticilerinden Charlie Kindel, Microsoft'un akıllı telefon pazarında beklediği kadar başarılı olamadığın görüşünde. Bunun sebebini de Charlie Kindel, Microsoft'un bu alanda Apple'ın stratejisine benzer bir strajeyi uygulayarak, cihaz üreticilerine kendi platformunu kullanmaları için bazı ön şartlar getirmesine bağlıyor. Bildiğiniz gibi Microsoft Windows Phone platformunu kullanacak olan üreticelere platformun hangi donanımlar üzerinde çalışacağını kendisi söylüyor. Bu da alternatif donanımlara sahip cihazların ve üreticilerin platformu Android'e benzer şekilde özelleştirememesi anlamına gelmekte.

Google Microsoft'un aksine Android platformunu sadece geliştirmesini yapıyor ve üreticilerin kullanımına sunuyor. Tabi her iki yönetiminde kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmakta. Sonuç olarak görünen o iki Google'ın uygulamış olduğu strateji başarılı olmuş durumda.

Microsoft'un Nokia ile işbirliğinin gerçek anlamda ilk meyvelerini 2012 yılı içerisinde göreceğiz. Bakalım bu iş birliği satış rakamlarına da yansıyabilecekmi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi