Microsoft'tan Google'a darbe!

Microsoft'tan Google'a darbe!
Microsoft'un arama motoru Bing'den, Google'a çok büyük bir taş daha geldi.

Microsoft bir süredir tüketicileri Google yerine Bing'i kullanmaları için teşvik ediyor. Bing ve Google'ın arama sonuçlarını karşılaştıran son kampanyası ve daha önce yaptıkları yenilikler ile Bing, verdiği hizmetlerle gurur duyuyor.

 

 

Ancak rakibiniz hata yaparsa pazarlama kampanyası için fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Geçtiğimiz günlerde işte tam da bu durum gerçekleşti ve Google'ın Safari'deki mahremiyet ayarlarını bilinçli bir şekilde aşarak kullanıcıları takip ettiği ortaya çıktı. Yukarıda gördüğünüz reklam da Google'ın kötü niyetli girişimlerini tekrar hatırlatıyor ve ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) şirkete kestiği 22.5 milyon Dolarlık cezayı vurguluyor.

 

 

Microsoft kendi hizmetlerinin mahremiyete gösterdiği saygıyı ve kullanıma daha az müdahale etmesini koz olarak kullanıyor. Bu taktik işe yarayacak mı bilemeyiz ama şu anda pazarlama savaşında Google'ın yenik durumda olduğu kesin.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi