Microsoft'dan yeni bir hizmet: Excelmashup.com

Microsoft'dan yeni bir hizmet: Excelmashup.com

Microsoft'un Excel uygulamasını kullanmayan ya da duymayan pek yoktur diye tahmin ediyorum. Sıkıcı satırları bazı zaman bizi bunaltan bazen de işimizi hızlı yapmamızı sağlayan ve Microsoft un geliştirdiği en iyi uygulamalardan biridir.

Microsoft hizmete açtığı, excelmashup.com ile excel o "sıkıcı" halini bir kenara koymak istiyor gibi. Servis ile farklı microsoft hizmetlerini tek çatı altında toplayıp farklı "projeler" hazırlayabilmek mümkün oluyor. Excel Javascript kodlarınızla, Microsoft un depolama hizmeti olan Skydrive da bulunan bir excel dökümanızı kullanarak Bing den haritalar ekleyip biraz da HTML kod kombinasyonu ile webde yayınlanabilir hale getirebilirsiniz. 

Bakalım bu proje ile karşımıza nasıl sonuçlar çıkaracak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi