Microsoft'dan sosyal medya hamlesi

Microsoft'dan sosyal medya hamlesi
Microsoft, iş sosyal ağ platformu Yammer'ı satın alma görüşmeleri yapıyor.

Bloomberg raporuna göre Microsoft, 2008 yılında duyurulan ve Linkedin gibi profesyonel dünyaya hitap eden Yammer sosyal ağını satın alma görüşmelerine başladı.

Ortada dolaşan satın alma bedeli ise yaklaşık 1 milyar $. Sosyal medyanın popüler olduğu bu zamanlarda, Microsoft'un Yammer'ı nasıl kendi servisleri ile entegre edeceğini zamanla göreceğiz. 

Yammer şu anda 200.000'den fazla şirket tarafından kullanılmka. Şirket kullanıcıları arasında gerçek zamanlı mesajlaşma, dosya paylaşımı ve şirket kaynaklarına erişme ibi bir çok alanda hizmet vermekte. Microsoft'un bu satın alma ile kendi unified communication platfomuna entegre etmesini bekleyebilir. Hali hazırda sunduğu Lync platformuna Yammer'ı entegre etmesi bu platformun gücünü arttıracaktır.

Lync platformu; Microsoft'un ses, görüntülü konuşma, anlık mesajlaşma VoIP gibi hizmetler sunan bütünleşik bir iletişim platformu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi