Microsoft'dan ilginç kampanya

Microsoft'dan ilginç kampanya
Internet Explorer için sempatizan kazanma kampanyası

Oldukça sert rekabetin yaşandığı internet tarayıcısı pazarında Microsoft kendi internet tarayıcısı olan Internet Explorer için oldukça ilginç online reklam kampanyası başlattı. 

Önceki sürümlerinde güvenlik açıkları ve yavaşlığı ile rakipleri karşısında ciddi pazar kaybeden Internet Explorer'ın 9. versiyonu geliştirilmeden önce kullanıcılardan gelen bildirimler ile oldukça güçlendirilmişti. 

Microsoft başlattığı online kampanyada önceki versiyonları pek sevmeyen hatta nefret eden kitlenin artık Internet Explorer'ı sevdiklerini teması üzerine kurmuş. Aslında bir kaç iddalı çıkışlada Internet Explorer eski sevilmeyen imajının yerine artık kullanıcılar tarafından sevilen ve kullanılan internet explorer'ın oturduğuda oldukça fazla işlenmekte.

Özellikle Chrome karşısında ciddi pazar kaybeden Internet Explorer'a bu online kampanyanın sempatizan kazandırığ kazandıramayacağı meçbul. Fakat Microsoft'un bu pazar payını bundan sonra elinde tutması çok zor örünüyor.

Karşısında en başta Google Chrome gibi çok kısa sürede büyük bir pazar eline geçiren bir internet tarayıcısı bulunmakta.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi