Microsoft'dan beklenmedik hamle

Microsoft'dan beklenmedik hamle

Bundan bir kaç yıl öncesinde bu haberimizi duymak imkasız gibi bir şeydi fakat mobil pazarın gittikçe teknoloji pastasındaki büyüklüğü arttıkça firmalarda bu yeni duruma göre kendilerini konumlandırabiliyorlar.

Eğer haberler doğru ise bir kaç hafta içerisinde Microsoft popüler uygulaması olan Office'in iPad özel versiyonunu hazırlamakta. Bunu bir kaç sene önce Microsoft bile söyleseydi eminimki kimse ciddiye almazdı bu bilgiyi fakat değindiğimiz gibi mobil cihazların pazardaki durumunu göz önünde bulundurduğumuzda firmalar bu yeni duruma göre kendilerini konumlandırıyorlar.

Microsoft'un bu hamleyi gerçekleştirmesindeki en büyük faktörlerden biri de elbette Google. Google'ın uzun zamandan beri bulut sisteminde barındırdığı ve hizmet verdiği Google Docs hizmetine karşı Microsoft tarafından yapılan bir hamle bu. 

Belirtmekte fayda var android platformu için Office uygulaması geliştirilmeyeceği açıklandı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi