Microsoft Xbox'ı 99$ satacak

Microsoft Xbox'ı 99$ satacak
Microsoft konsol piyasasında rekabeti kızıştıracak bir kampanyaya başlıyor.

Microsoft Xbox Kinect Bundle için ortaya atılan fiyat 99$. 24 ay temlikli olarak aylık 15$ ödemeyi kabul eden kullanıcılar 4 GB Microsoft Kinect'i 99$ alabilecek. 15$'lık aidat sayesinde kullanıcı Xbox Live Gold üyeliğinin de sahibi olacak.

Microsoft konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak sızan haberde bu kampanyanın önümüzdeki hafta resmi olarak açıklanacağı belirtilmekte. Normalde 299$ olan Xbox Kinect Bundle, bu kampanya dahilinde 200$ daha ucuza satılacak ve daha geniş bir kitlenin Xbox sahibi olması sağlanacak. Amerika'da her iki evin birinde Xbox var. Bu kampanya ile birlikte Microsoft çitayı bir üste taşımış olacak.

Kıyaslayacak olursak her ne kadar PS 3'ün donanımsal özellikleri Xbox'a nazaran iyi olsa da; en ucuz PS 3+Move Motion 350$'dan satılmakta. Yapı olarakda Sony'nin Xbox'ın yeni fiyatları ile rekabet edecek fiyatlara inmesi çok uzun zaman alacaktır. Eğer bu söylenti doğru ise Xbox konsol piyasada dengeleri değiştireceğe benzer. Özellikle Sony'nin en güçlü olduğu Avrupa pazarında, Xbox'un pazar çalması kaçınılmaz olur. Bu konuda uzmanların görüşü; firmalar konsolu ucuza satıp daha fazla oyun satmaya çalışacaklar. Yıllar geçtikçe konsollar daha ucuza üretilmekte (Xbox 7 yaşında) ve bu sebepten bu fiyatların ortaya çıkması olası gibi görünmekte.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi