Microsoft ve Nokia'dan 85 bin bedava telefon

Microsoft ve Nokia'dan 85 bin bedava telefon
Microsoft ve Nokia, 85 bin Windows Phone'lu Lumia 710 ve 800 dağıtabilir.

 

iOS ve Android'e göre yeni bir platform olan Windows Phone 7'nin daha yaygınlaşması için Nokia ve Microsoft arayış içerisine girdiler.

Bu arayışların sonucunda ortaya 85 bin Windows Phone'lu Nokia'nın dağıtılması gündeme geldi. 25 bin Nokia Lumia 710 ve 800'ü uygulama geliştiricilerine dağıtmayı planlayan ikili, 60 bini ise blog yazarları ve teknoloji sitelerinin önde gelenlerine dağıtması gündemde.

Eğer 85 bin telefon dağıtılırsa, bunun maaliyetinin 30 milyon euro olacak. İki dev firma için bu rakam heralde çok önemli olmasa gerek.

Nida BULUTCU
[email protected]

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi