Microsoft ve Apple'dan gizli anlaşma!

Microsoft ve Apple'dan gizli anlaşma!
Samsung-Apple davasında, Microsoft ve Aple arasında bir süre önce yapılan anlaşma ortaya çıktı.

Apple - Samsung davasında çok ilginç detaylar çıkmaya devam ediyor. Apple davada Samsung'un kendi tasarımlarınızı izinsiz kopyaladığını iddia ediyor. Buna mahkeme karar verecek ama Apple'ın çağırdığı bazı tanıklar, Apple ile Microsoft arasında özel bir anlaşma sağlandığını açıkladılar.

 

Apple Patent Lisanslama Direktörü Boris Tekler'in tanıklığı sırasında Apple ve Microsoft'un klon ürünler üretmesini engelleyecek özel bir anlaşma imzalandığını açıkladı. Anlaşmaya göre Microsoft iPad ve iPhone'un "benzerlerini" üretmeyecek ama Apple da Microsoft patentlerini kullanmayacak.

 

Mahkemede Apple, benzeri bir anlaşmayı Samsung'la 2010 yılında imzalamaya çalıştığını iddia etti. Ancak anlaşmazlık sonucu bugünün davasına yol açtı.

 

Bütün bunlar neticesinde; Apple Microsoft'un, Microsoft da Apple'ın bazı lisanslarını kullanma hakkı elde etti.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi