Microsoft uygulamaları artık iPad de

Microsoft uygulamaları artık iPad de
Microsoft kendi yazılımlarını iPad için optimize ediyor.

Microsoft un kendi uygulamalarının iPad için optimize etmesi artık kendisinin bilişim sektörünü kendi başına yönetmediğinin en önemli kanıtı bence. Özellikle mobil dünyada Apple ve Google karşısında şu an rekabet edecek durumda değil.

Microsoft un şu an planladığı kendi yazımları olan Onenote, Lync ve SkyDrive. Bu yazılımlar genelde iş dünyasında kullanıldıklarından Microsoft un bu yazılımlara önelik vermesi önemli. 

İlerde Microsoft 'un yazılımlarını sadece iPad de değil Android platfomuna göre de optimize etmesini düşüneceğini tahmin etmek zor olmayacaktır. Tabi Windows 8 li tabletlerin ne kadar pazar payına sahip olacaklarını şimdi den tahmin etmek zor olacaktır. Bu nedenle Microsoft özellikle kendinin söz sahibi olmadığı (en azından şimdilik) mobil pazardaki platformlarda kendi yazılımlarını optimize edecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi