Microsoft sonunda tabletini tanıttı ama olanlar oldu

Microsoft sonunda tabletini tanıttı ama olanlar oldu
Microsoft tanıtım sırasında yine aynı talihsiz anları yaşadı.

1998 Microsoft Windows 98 i tanıtırken masanın başında Bill Gates'te vardı ve bu sırada mavi ekran görmeleri günlerce konuşuldu ve microsoftun başına gelen en büyük talihsizlikti diyebiliriz.

 

Microsoft iPad'e rakip olacak Windows 8 Pro ile çalışan muhteşem tableti Surface'i tanıttı. 

Surface'e çok güvenen microsoft iPad ile başa çıkabileceğini düşünürken daha tanıtım sırasında Surface'in hemde tanıtılırken "bakın ne kadar kolay parmaklarımla ekranda gezebiliyorum" derken dokunuşları algılamaması Microsoft için büyük bir talihsizlik oldu. Böyle bir duruma düşmeyi ne Apple ne de Google ister ama bu talifsizliklerin Microsoftun başına gelmiş olması satışları ciddi bir şekilde etkileyecektir. 

New iPad ve Surface arasındaki donanımsal özellikleri aşağıdağı görebilirsiniz.

 

 

Microsoftun 1998 deki Windows tanıtımı ve Surface tanıtımı sırasında yaşadığı talihsiz anları videomuzdan izleyebilirsiniz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi