Microsoft SkyDrive’ın Android uygulaması yayınlandı

Microsoft SkyDrive’ın Android uygulaması yayınlandı
Microsoft bulut depolama hizmeti Skydrive'in Android uygulamasını kullanıma sundu.

Günümüzün en iyi bulut depolama hizmetlerini sunan firmalar arasında bulunan Microsoft geçtiğimiz günlerde Android kullanıcıları için güzel bir haberin müjdesini vermiş, Android kullanıcılarını büyük bir beklenti içine sokmuştu.

 

Microsoft, bulut depolama hizmeti Skydrive'ın Android uygulamasını yaptığı hazırlıkların ardından  hizmete sundu. Uzun zamandır merakla beklenen uygulama nihayet Google Play Store'daki yerini aldı.

 

SkyDrive’ın Android versiyonu, halihazırdaki iOS ve Windows Phone sürümleriyle aynı özelliklere sahip. Android 2.3 ve üstü sürümlerde çalışan uygulama, Microsoft’un belirttiğine göre 4.0 versiyonlarında daha iyi performans veriyor. SkyDrive’ın Android uygulaması da tıpkı iOS ve Windows Phone versiyonları gibi kullanıcıların dosyalarına kolaylıkla erişebilmesini sağlıyor.

 

Bilindiği gibi SkyDrive kullanıcılarına 7 GB’lik bir ücretsiz depolama alanı sunuyor. Uygulama sayesinde son açtığınız belgelerin listesini ve başkaların sizinle paylaştığı dökümanları görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamayla birlikte Android akıllı telefon veya tabletinizden SkyDrive hesabınıza dosya yükleyebiliyorsunuz.

 

Uygulama tasarım olarak ise olarak Microsoft hemen hemen bütün ürünlerine taşımaya çalıştığı Metro arayüzünü andırıyor. Microsoft’un Windows 8 ve ona bağlı ürünlerini PC, akıllı telefon ve tablet üçgeninde aynı kullanıcı deneyimini sunacak şekilde tasarladığını göz önünde bulundurursak uygulamanın yeni tarzdan esintiler taşıyor olması mantıklı.

 

Diğer yandan SkyDrive’ın geleceğinin parlak olduğunu söyleyebiliriz. Zira artan söylentilere göre SkyDrive, gerek Office araçları gerekse diğer internet girişimleri açısından Microsoft’un gelecek planları arasında önemli bir konumda yer alıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi