Microsoft Siri'yi beğenmedi

Microsoft Siri'yi beğenmedi
Microsoft'un Baş Araştırma ve Strateji Görevlisi Craig Mundie Siri'yi beğenmediğini söyledi.

Forbes'a verdiği röportajda Siri hakkında Craig Mundie "Siri tamamen yeni bir şey değil" dedi. Teknolojinin kendisini beğenmediğini, bunun Apple tarafında geliştirilmiş bir satış stratejisi olduğunu ve bu teknolojiyi duyuran Apple olduğu için  insanların hoşuna gittiğini sözlerine ekledi.

Yeni Windows Phone'ların sunduklarıyla bunların karşılaştırlamayacağını, bir yıl içerisinde daha gelişmiş bir uygulamanın Windows Phone'larda olacağını söyleyen Craig, şu an böyle bir uygulamanın Windows Phone için erken olacağı açık ancak mevcut haliyle Windows Phone en azından teknoloji barındıran bir işletim sistemi dedi.

Siri tabiki popülerliğini koruyacaktır. Apple, Siri'yi Iphone 4S'de yaşadığı başarısızlıkları savuşturmak için bir koz olarak kullanacaktır ancak ısrar ediyorum ki Siri tamamen yeni bir teknoloji değildir diye röportajını sonlandırdı Craig Mundie.

Gerçekten Apple için ağır ve Windows Phone'lar için iddalı sözler söylemiş. Zamanı olanlar için aşağıda 4 dakikalık röportaj videosu var.

b

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi