Microsoft Security Essentials versiyon 3 ü atladı

Microsoft Security Essentials versiyon 3 ü atladı
Microsoft Security Essentials 2.1 versiyonundan 4. versiyona sıçradı.

Güvenlik yazılımlarında bir sürü alternatif olması kullanıcıların hangi uygulamanın daha etkin olduğu konusunda kafaları her zaman karıştırmıştır. 

Bir kaç yıl önce geliştirdiği virüs programını ücretsiz olarak kullanıcılarının kullanımına sunan Microsoft şu anda 2.1 versiyonunda olan programının direk olarak 4. versiyonunu çıkardı. Aradan 3. versiyonu atlayarak. Buna sebep nedir pek bilgi yok ama makul bir sebebi vardır diye düşünüyoruz!

Yapılan açıklamada yeni versiyonun daha iyi bir koruma motoruna sahip olduğu ve zararlı uygulamalın direk olarak sistemden kaldırılacağı duyuruldu. Ayrıca yeni versiyon daha az sistem kaynağını kullanarak bilgisayarımızıda daha az yoracak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi