Microsoft Outlook 2010'da imza oluşturma

Microsoft Outlook 2010'da imza oluşturma
Microsoft Outlook 2010 e-mail gönderirken, maillerinize nasıl imza eklersiniz?

 

Gönderdiğimiz e-maillerimize imza eklemek her seferinde kartvizit bilgilerimizi ya da kişisel iletimizi yazmamızdan bizi kurtaracaktır. Özellikle ofis kullanıcıları tarafından genelde tercih edilen imza oluşturma işi, kişisel maillerimiz içinde kullanır olduk. 

Size anlatacağım çözüm Outlook 2010’da her gönderdiğimiz e-maille nasıl otomatik olarak kendi imzamızın (istediğimiz şekilde biçimlediğimiz metin ya da düzenlediğimiz bir resmin) nasıl eklenebileceğini anlatmak olacaktır.

Belirtmekte fayda var çözümümüz Microsoft Office Outlook 2010 üzerinde hazırlanmıştır. Farklı versiyonlar da bu çözüm yönergeleri farklılık gösterebilmektedir.

İlk iş olarak Outlook’u başlatmamız gerekmektedir. Microsoft Office Outlook 2010 aşağıdaki ekran görüntüsü olarak açılış ekranı olarak karşınıza çıkacaktır. Belirtmekte anlatacağım işlerim tam olarak yapılabilmesi için Outlook üzerinde bir mail hesabının kurulu olması gerekmektedir. Bu yazımızda Outlooka nasıl mail hesabı ekleyebileceğiniz ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemektedir.

 

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

 

Outlook açtıktan sonra sol üst köşede bulunan Dosya-Seçenekler yolunu takip ediyoruz.

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

 

Bu seçenek bize Outlook 2010 üzerinde bir çok yapılandırma seçeneği sunmakta fakat biz şimdilik sadece imza ekleme bölümü ile ilgileniyor olacağız. Ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

Yukardaki ekran resminde bulunan ve sarı olarak vurgulanan İmzalar butonun tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran resmi karşınıza çıkacaktır.

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

Burdan yeni düğmesine basıp kendi imzamızı oluşturma işlemine başlayabiliriz. Yukarda da belirttiğim gibi Outlook üzerinde bir e-mail hesabının kurulu olmasını tavsiye ediyoruz. Eğer kurulu bir e-mail hesabı yoksa tam olarak yaptıklarınızın sonucu göremeyebilirsiniz. Yeni  düğmesine tıkladıktan sonra ekran resmi olarak aşağıdaki ekran resmi karşınıza gelecektir.

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

Gelen ekran resmindeki alana imzanız için kullanacağınız ismi yazıp tamama bastıktan sonra bir sonraki adıma geçebiliyor olacaksınız.

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

Yukardaki ekran görüntüsünde olduğu gibi artık kendi imzanızı oluşturmak sadece İmzayı düzenle bölümüne istediğiniz bilgileri ve resimleri girerek kendinize ait e-mail gönderirken Outlook tarafından otomatik olarak mailinize eklenecek olan bir imza oluşturmuş olacaksınız. Burda değinmekte fayda gördüğüm bir detay var; sağ üst tarafta görünen e-posta hesabı, yeni iletiler, yanıtlar/iletilenler bölümü sizin bu oluşturduğunuz imzayı outlookda kurulu hangi mail adresiniz için kullanacağını ve yeni ile oluşturduğunuzda ya da gelen iletilere cevap verirken hangi imzayı kullacağınızı tamınlamız için gerekli olan alandır. İsterseniz yeni maillerde farklı bir imza oluşturup onu kullanabilirsiniz isterseniz de yanıtladığınız ya da ilettiğiniz maillerde farklı bir imza kullanabilirsiniz.

Son olarak da oluşturduğumuz imzamızın yeni mail gönderirken nasıl göründüğünü de aşağıdaki ekran resminde görebilirsiniz.

microsoft outlook imza,kartvizit ekleme

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi