Microsoft müstehcen uygulamaları Windows Phone Store’dan kaldırıyor

Microsoft müstehcen uygulamaları Windows Phone Store’dan kaldırıyor
Microsoft akıllı telefon uygulamaları mağazasından müstehcen içerikleri kaldıracağını açıkladı.

Firmanın Windows Phone Market kılavuzundan “makul bir kişi yetişkin içeriğin temelini anlayabilir.” ibaresi çıkarıldı.

Buna rağmen firma kuralları daha sıkı uygulama kararı aldığını belirtti. Analistler çocuklarını telefonla oynamasına izin veren ebeveynlerin endişelerini gidermesi gerektiğini söyledi.

Windows Market müdürü Todd Brix Microsoft’un bloğunda şöyle yazdı: “Özellikle dikkatimizi resimlere, başlıklara ve içeriklere veriyoruz ve uygulamaların daha nazik ve kullanılan resimler açısından mütevazı olmasını bekliyoruz.”

“Bu tamamen doğru içeriğin doğru kişiye ulaşması ve bizim uygulama standartlarımıza uymasıyla ilgili. ”

Apple’ın önderliği

Microsoft, uygulama geliştiricilerinden riskli resimler yerine daha uygun alternatif silüetler kullanmalarını önerdi.

İçerikleri silinen uygulama yazarlarıyla önümüzdeki birkaç gün içerisinde temasa geçeceklerini dile getirdi.

Bir analistin görüşlerine göre Microsoft ona öncülük eden bir firmanın izinden gidiyor. Gartner tüketici cihazlarının araştırma başkan yardımcısı Carolina Milanesi şunları yazdı: “Apple başından beri bu konu üzerinde titiz davranıyor. Microsoft da bana göre doğru olanı yaparak kendisini onunla hizalamaya çalışıyor. Aksine, Android uygulamalar kullanıma açılmadan önce bir onay sistemi geliştirmiyor. Yani tüketici perspektifinden bakılacak olursa, ebeveynlerin düzensiz bir sistemle karşı karşıya olduklarının farkına varmaları gerekiyor.”

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi