Microsoft Kinect TV Geliyor

Microsoft Kinect TV Geliyor
Google TV'den sonra, Apple Siri TV dedikoduları başlamışken bu rekabette dev bir oyuncu daha işe başlıyor. Microsoft Kinect TV!

Microsoft, hareket algılayıcısı Kinect'i PC'ler için de piyasaya süreceğini linkteki haberimizde işlemiştik. Microsoft'un PC'den sonraki ikinci adımı ise TV. Microsoft Kinect'i bu sayede her eve sokmak istiyor.  

Microsoft'un bu teknolojisini Sony ve Vizio'ya lisanslamakla uğraştığı dedikoduları yer almakta. Eğer Kinect teknolojisi TV'ler için uygulanmaya başlarsa o zaman hareket tabanlı televizyon kontrolüyle de tanışmış olacağız. Aşağıdaki video da görsel olarak inceleyebileceğimiz bu teknoloji sayesinde artık salonumuzda televizyonumuza ek bir aparat takılmadan (destekleyen tv lerin içinde gelebilir) kumandasız hareketlerimizle televizyonu yönetebileceğiz.

Burada olaya farklı bir bakış açısından bakmak gerekli. Google TV'den sonra, Apple Siri TV dedikoduları başlamışken bu rekabette dev bir oyuncu daha işe başlıyor. Microsoft Kinect TV Geliyor... 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi