Microsoft, Google yerine Bing'i seçti

Microsoft, Google yerine Bing'i seçti
Google'ın son dönemde yediği en büyük darbe Microsoft'tan geldi.

Microsoft, Kindle Fire HD'nin varsayılan arama motorunun Bing olacağını duyurdu.  Amazon açıklamayı doğruladı.

 

İki şirket arasındaki görüşmeler kısa süre önce başlamıştı.  Bing İletişim ve Nüfuzlu Kullanıcı Pazarlaması Genel Müdürü Adam Sohn, anlaşmanın "son parçalarının" bugün son haline getirildiğini açıkladı.  Sohn, Kindle Fire HD ve yeni Kindle Fire tabletlerde Bing'in başlangıçtaki varsayılan arama motoru olacağını belirtti, ancak anlaşmanın Amazon'un e-mürekkepli okuyucu cihazlarını kapsayıp kapsamadığı konusunda bilgi vermedi.  Kullanıcılar istedikleri takdirde varsayılan arama motorunu Google ya da Yahoo'ya çevirebilecek.

 

Haber ilk olarak cihazı inceleme fırsatı bulan Ubergizmo tarafından duyurulmuştu.  Daha sonra Amazon, Ars Technica ve Mashable gibi teknoloji siteleri ile bağlantıya geçerek haberi doğruladı.

 

Amazon, Microsoft'un mobil pazardaki ikinci büyük ortağı.  İlk ortak RIM'in 2011 baharında düzenlediği Blackberry World'e katılan Microsoft CEO'su Steve Ballmer, yeni BlackBerry telefonlarda arama ve haritaların Bing tarafından sunulacağını açıklamıştı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi