Mesajlaşmanın yeni ve kolay hali, Gmail Tap ile tanışın!

Mesajlaşmanın yeni ve kolay hali, Gmail Tap ile tanışın!
Sadece 2 tuşla Gmail'de mesajlar gönderebileceksiniz.

QWERTY klavyeyi bir akıllı cebe sıkıştırmanın akıllıca olmadığını farkeden Google, onu Morse koduyla değiştirme arayışında. Böylece sadece iki tuşla Gmail Tap'i kullanarak Gmail'de mesajlar göndermek mümkün olacak. 26 tuşun yaptığı herşeyi sadece 2 tuşla çözebileceğini iddia eden Google, bunu gerçekleştirirse yeni bir devrim yapmış olacak.

Google Tap'in çoklu görev modu, size iki Morse kodu klavyesini aynı anda sunuyor ve iki farklı alıcıya iki farklı mesajı aynı anda yazmanıza izin veriyor. 

Google, Gmail Tap'in kalın parmaklı kullanıcıların çok işine yarayacağını söylüyor. İnsanların klavyedeki tüm harfleri görmekten sıkıldığı tezi üzerine kurulmuş ekranda 2 dokunmatik tuş ve bir nokta ve bir “tire” den oluşuyor ve temelde mors alfabesi kullanılarak telefon üzerinde yapılacak tüm yazışmaları kolaylaştırmayı hedefliyor. 

Daha fazlası için http://www.gmail.com/tap

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi