Megaupload depreminin sarsıntıları devam ediyor

Megaupload depreminin sarsıntıları devam ediyor
Kapatılan Megaupload sonrasında dosya paylaşım siteleri paylaşımdaki dosyaların büyük bir kısmının paylaşımını durdurdu.

Dünyanın en popüler dosya paylaşım sitelerinden Megaupload'ın kapatılmasından sonra başka dosya paylaşım siteleride kendince bazı önlemler almaya başladılar. Bunlardan en büyük alınan önlem Uploded.to nun Amerikadaki tüm hizmetlerini kesmesi görünüyor. FileSonic dosya paylaşım özelliğini kapatarak kişisel veri depolama alanı olarak çalışmaya devam ederken. FileServe ise indirme başına ödediği ücreti artık ödemeyeceğini açıkladı.

Hatırlayacağınız gibi Megaupload kurucusu Kim Schmitz ve bazı yetkililer Yeni Zellandada ki görevlilerce tutuklanmıştı.

Kafalardaki en büyük soru işareti ise bundan sonra ne olacağı ile ilgili.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi