Mass Effect 3 yarın satışa çıkıyor

Mass Effect 3 yarın satışa çıkıyor
Merakla beklenen oyun yarın satışa çıkıyor.

Dünya üzerinde büyük bir hayran kitlesine sahip oyun 6 Mart Salı günü satışa çıkacak. Uzun zamandır ön siparişleri toplanan oyun başarılı bir ön sipariş dönemi geçirdi. Bir milyon adet ön sipariş toplayan oyun yarın sevenleri ile buluşacak.

Serinin 3. oyunu için ilk izlenimler olumlu, üstelik bu miktarda bir ön sipariş oyuna, yapımcıya ve dağıtıcıya duyulan güveni de ortaya koyuyor. İlk hafta satışı oyunun başarısını da büyük ölçüde ortaya koyacak ancak Mass Effect serisinin yükselen çizgisi de göz ardı edilemeyecek boyutta.

Kısaca Mass Effect 2'yi hatırlayacak olursak; oyunun başında Collector denen tür geminiz Normandy'e saldırmış ve pek çok kişi ölmüştür. Kumandan Shepard (yani siz) ağır yaralı olarak The Illusive Man ve ekibi tarafından kurtarılır. Uzun bir süre Shepard üzerinden ileri seviyede biyolojik tedaviler uygulanır ve tekrar ayağa kalkacak hale getirilir. Oyun da tam bu noktada sizi tuttukları tesiste başlar. İçinizde bir hain vardır ve sizi satmıştır ilk bölümün sonuna kadar Miranda'dan şüphe etseniz de bölümün sonunda asıl hain Miranda tarafından öldürülür.

Tesisten kaçtıktan sonra size tekrar Normandy'nin kaptanı olma ve Collector'lere karşı savaşma şansı tanınır. Bunun için Illusive Man'in yardımını kabul etmeniz ve ona güvenmesiniz dahi Illusive Man için çalışmanız gerekmektedir. Öncelikle ekbinizi toplamanız ve gerekli geliştirmeleri yapmanız gerek. Bunun için yeterli ham maddeyi gezegenlerden sondaj ile kredileri ise görevler sırasında toplayabilirsiniz. Oyunun büyük kısmında ekip üyelerini toplamak ve onların güvenini kazanmak için yaptığınız görevler oluşturuyor. Son göreve gitmeden bütün geliştirmelerin yapıldığından emin olmalıyız aksi olursa ekip elemanlarını kaybederiz.

Oyun boyunca iyi ya da kötü seçimleriniz sizi Paragon(erdemli) ye da Renegade(dönek) olmaya yönlendiriyor. Oyun süreci de biraz buna göre şeklileniyor. Bu konuda biraz zayıf aslında. Oyunun sonunda kimseyi kaybetmek istemiyorsanız ham maddeyi bol tutun ve bütün geliştirmeleri yapın.

Mass Effect 3 için herkese iyi eğlenceler...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi