Mariosuz Mario

Mariosuz Mario

Uygulama karakteri ve adı dışında tamamen mario uygulaması. Nedendir bilinmez ama Mario'nun ios uygulaması bir türlü yapılmadı. Açıkçası neden bu kadar popüler ve milyonlarca indirileceği belli olan oyun yapılmadı bilinmez ama artık bu boşluktan taklitleri türemeye başladı. 

Super Jump tamda bu uygulama, Mario ile neleri benziyor derseniz kısaca herşey diyebiliriz. Size gelen kaplumbağayı öldürdüp kabuğunu itekleyip diğer kaplumbağayı öldürmekten tutun, mantar ile karakterin büyümesine (burada şekil değiştirmiş 4 yapraklı yonca olmuş) kadar oyunun sonunda bayrak direği bile mario oyunundakinin aynısı. Tabii bizim baş karakterimizin mario olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Yeşil şapkalı altınları seven bir cin'e benziyor.

Oyunun oynanabilirliği ise gerçekten sınıfta kalacak seviyede bu kadar mario görselliğine çalışıp oyunun oynanabilirliğinden kalmaları gerçekten çok üzücü bazen yönü doğru yöne bile çeviremiyorsunuz.  Mario'da bazen silindirlerin içine girerek ek dünyalarda ek oyunlar oynayabiliyoruz ama bu benzerinde bu özellikte ne yazık ki bulunmuyor.

Eğer Mario'nun hastası iseniz bu oyun sizi bir süre yatıştırır. 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi