MacBook Pro 2012 bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor

MacBook Pro 2012 bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor
Apple MacBook Pro Haziran’da 2012 versiyonuyla piyasaya çıkıyor.

Duyumlarımız doğru çıkarsa, bütün gezegenler bir araya gelecek ve yazılım, donanım harikası MacBook Pro 2012’yi Haziran’da çıkaracak. Bu, Apple OS X Mountain Lion yazılımını sergilemek için de iyi bir zaman. Apple’ın WWDC olarak tanımladığı günde, yani Haziran’ın tam ortalarında cihazın çıkması bekleniyor.

Bu noktada WWDC günlerinin Apple tarihi açısından önemine değinelim. WWDC 2009’da Apple 13 inçlik MacBook’u ilk kez çıkarmıştı. WWDC 2006’da ilk kez bir Apple ürününde Intel işlemci kullanıldı. WWDC 2003’te MacBook için iSight kamerayı çıkardı. WWDC 2009’da iPhone 3GS’i ve WWDC 2010’da iPhone 4’u halka sundu. Yani bu tarih sadece bilgisayar değil mobil teknoloji açısından da Apple için önemli.

WWDC_tech


Şu an elimizde geçen ay piyasaya çıkan 3. Nesil Intel Core işlemci bulunuyor. Bu işlemciler Ivy Bridge olarak da biliniyor ve Apple’ın yeni MacBook Pro’da bunları kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda, Apple MacBook Pro’nun dağıtım birimi mağazalar için çok az tedarik gösteriyor, bu her zaman yeni modelin gelmekte olduğunun iyi bir habercisidir.

macbook_air_tech


Yeni nesil MacBook Pro 2012 büyük bir ihtimalle şu an kullandığımız modellerden daha ince olacak. Bir çok kez duyduğumuz haberlere göre bu cihaz en çok güç kazancı sağlayan cihaz olsa dahi, gördüğümüz en ince MacBook modeli olacak. MacBook Airs’a daha çok biraz daha yaklaşacaklar ve geçmiştekilerden çok daha güçlü bir işlemci kullanacaklar.

3.nesil_işlemci_tech


2012 MacBook ayrıca kasasında da yeni teknolojiler barındıracak. Liquidmetal kullanılacağına dair haberler duymuştuk, ama bu haberler sağlam kaynaklı değildi. Beklentiler gösteriyor ki bu yeni model daha hafif, daha güçlü, ve kasası daha modern tarz olacak.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi