Lumia 920'nin HD+ ekranının marifetleri!

Lumia 920'nin HD+ ekranının marifetleri!
Nokia'nın Lumia 920'ye sıkıştırmayı başardığı pikseller, bakın nasıl bir görüntü ziyafeti sunuyor!

Büyük ekranlı ceplerin en dikkat çeken özelliği, bu büyük ekranlarında çok keskin görüntüler sunabilmeleri. Bugünkü üst seviye cepler, 720p çözünürlüğüne çoktan ulaştılar (1080p cepler ise çok yakında gelecek gibi görünüyor). Nokia'nın Windows Phone 8'li yeni cebi Lumia 920'nin de 4.5 inç'lik dev ekranında çok net görüntüler sağladığı biliniyor. İnternette yeni ortaya çıkan bir video da bunu ispatlıyor.

 

 

Lumia 920'nin HD+ olarak adlandırılan ekranı, şu an piyasadaki ceplere kıyasla en yüksek çözünürlüğü sunan ekranlardan. Öyle ki, cebin 4.5 inç'lik ekranı, inç başına 332 piksel yoğunluğu ile iPhone 5'in 326 PPI'sini (Retina) geçiyor. Yüksek piksel yoğunluğu, örneğin web tarayıcısında bir web sayfasından tamamen uzaklaşsanız dahi yazıların okunabilir kalması anlamına geliyor. Tabi ki bunun için gözlerinizin bozuk olmaması ve telefona yeterince yakından bakıyor olmanız gerekli.

 

 

Test-Mobile.fr'nin Nokia Lumia 920'nin muhteşem ekranını gösterdiği videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

Not: Ekran tanıtımı için 9. dakikaya atlayın.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi