LiveTunes ile Müziklerinizi Konser Havasında Dinleyin

LiveTunes ile Müziklerinizi Konser Havasında Dinleyin

Çığ gibi büyüyen akıllı telefon uygulama alanında uygulamalar artık ihtiyaçlarımızı aşıp lükslerimize hitap etmeye başladı. LiveTunes da bunlardan biri ve oldukça ilgi çekici. Hem de ücretsiz.

Bu uygulama belki hepinizin başucu uygulaması olmayacak ancak birçoğunuzun ilgisini kesinlikle çekecektir.

LiveTunes Nedir?

LiveTunes, Rockstar App Solution tarafından geliştirilen ve iZotope tarafından desteklenen bir konser simülasyon uygulaması. Müziklerinizin atmosferini büyük ölçüde değiştirerek bir canlı performans deneyimine dönüştürüyor. Belki inanılır gibi değil ancak bu konuda oldukça yetenekli olduğu söylenebilir.

Uygulamanın temel mantığı, dinlemek istediğiniz konser alanına göre ekolayzırı ayarlaması ve yine aynı ortama göre seyirci sesleri ilave etmesi üzerine kurulu. Atmosferin sağlanması konusunda iZotope'un çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. 

Ortamdaki seyirci seslerinin girişi, yükselmesi ya da alçalması gibi iyi zamanlama gerektiren detayların da oldukça yerinde ve ölçüsünde ayarlandığını söyleyebiliriz. Ayrıca küçük ama güzel bir detay olarak seyirci seslerinin seviyesini ayarlayabilmemiz de göze çarpıyor. Seyirci olmadan sadece ortam ekolayzırıyla dinlemek isteyenler, daha az ya da daha çok seyirciyle dinlemek isteyenler için kullanışlı bir detay.

LiveTunes'ta Kaç Konser Atmosferi Var?

Uygulamayı ilk indirdiğimizde bize 9 farklı konser atmosferi sunuyor. Bunlar arasında stad, tiyatro salonu, balo salonu, küçük bar sahnesi, festival, senfoni salonu, kafe gibi birbirinden farklı kitleye ve ses sistemine sahip ortamlar bulunuyor. Bu mevcut seçenekler birçoğumuz için bu seçenekler yeter de artar bile denilebilecek seviyede fakat daha fazlasını isteyenler için tanesi 1,99 liradan 13 farklı atmosfer daha mevcut.

LiveTunes Nerelerde Var?

Uygulama şu an için sadece App Store'da yani iOS platformunda mevcut. Android için çıkıp çıkmayacağıyla ilgiliyse herhangi bir ipucu bulunmamakta. İlk çıkış tarihinin 2013 olduğunu düşündüğümüzde geliştiricilerin Android platformunu pek göz önünde bulundurmadığını varsayıyoruz.

LiveTunes şimdiden bizim favori uygulamalarımız arasına girdi. Sizin de en azından bir kez denemenizi tavsiye ediyoruz. Tabii fikirlerinizi aşağıda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi