Linkedin yeni iPad uygulaması çıkarıyor

Linkedin yeni iPad uygulaması çıkarıyor
Sosyal ağ platformunda adını daha çok duyurmak isteyen Linkedin yeni iPad uygulaması ile daha çok üye toplamayı amaçlıyor.

Profesyonel sosyal ağ platformu Linkedin daha çok kullanıcıya ulaşabilmek için iPad uygulaması çıkarmaya karar verdi.

Linkedin’in üretim müdürü Manish Sharma,  bir blogda bu uygulamanın amacının iPad kullanıcıları için en ilgi çekici deneyimi sağlamak olduğunu dile getirdi.

Sharma daha sonra şunları yazdı:  “Biz her profesyonelin gün boyunca geldiği bir yer olmayı hedefliyoruz.”

Telegraph’ın haberine göre; uygulama kullanıcının  takvimsel programına,  ve arkadaşları arasında hangi haberlerin daha popüler olduğunu bulmasına yardımcı olan bir kişisel asistan olarak dizayn edilmiş.

Linkedin 150 milyon kullanıcı ile dünyanın en çok üye sahibi olan sosyal ağlarından biri, ancak günde sadece kullanıcıların üçte biri profilini kontrol ediyor.

Buna karşılık, günde Facebook üye sayısının yarıdan fazlası kadar insan siteyi kullanıyor. Bu çelişkiyi gidermek için site yönetimi bu tür yollara başvurmaya karar verdi; her ne kadar biraz geç olsa da.

iPad uygulaması bu açılardan bakıldığında üye sayısını arttırmak adına olumlu bir girişim gibi gözüküyor. Linkedin’i daha kişisel hale getirmenin gelişim açısından önemli olduğu kesin. iPad’de sosyal ağ bakımından gayet kişisel olduğu için bu girişim olumlu olarak yorumlanabilir.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi