LG’den Full HD, 5-inç telefon

LG’den Full HD, 5-inç telefon
Teknolojide özellikle akıllı telefonlarıyla ön plana çıkmaya başlayan LG, 5-inç ekrana 1920x1080 kalitesinde görüntü üretiyor.

Kore merkezli elektronik ve mobil cihaz üreticisi LG, mobil panellerdeki en yüksek çözünürlük olan 5-inç ekranda Full HD LCD akıllı telefon üreteceğini açıkladı. Görüntü, akıllı telefon kullanıcılarına Full HD içerikleri aynen TV ve bilgisayarda izledikleri kaliteyle izleme olanağı sunuyor.

1920x1080 pixel çözünürlük, yepyeni bir teknoloji ve görüntü sektörünün level atlaması anlamlarına geliyor. iPhone’un ‘retina display’ görüntüsü şu an piyasadaki en iyi akıllı telefon ekranı olarak kabul ediliyordu. Şu anki beklentiler ise artık daha farklı bir boyuta ulaşmış durumda.

 LG’nin Full HD Liquid Crystal Display(LCD) paneli var olan mobil görüntü teknolojisinin bir adım önünde. LCD panel, temel olarak AH-IPS(Advanced High Performance In-Plane Switching) teknolojisini kullanıyor, 440pi pixel yoğunluğu bulunuyor ve Full HD 1920x1080 çözünürlüklü akıllı telefon kalitesi sunuyor.

AH-IPS(Gelişmiş yüksek performans düzlemsel aktarım) paneller, resimlerde orijinal renkleri daha canlı gösteriyor, geniş görme açıları sağlıyor ve dokunmatikte hızlı tepki özelliği bulunuyor. Bunlarla birlikte, görüntü özelliği daha parlak ayarlanabiliyor, daha az güç harcıyor ve böylece dışarı çıktığınızda kullanımı uygun hale getiriyor.

LG’nin 5-inçlik Full HD LCD paneli bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkarması bekleniyor. O zamana kadar dünyada çeşitli fuarlarda sunum programları ayarlanmış durumda.

Bu teknolojinin çeşitli  firmaların cihazlarında kabulü hakkında henüz olumlu bir görüntü olmasa da, LG gelecekte çıkaracağı cihazlarda bu teknolojiden daha çok yararlanması bekleniyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi