Lg webOS TV

Lg webOS TV
LG; webOS işletim sistemine sahip modern televizyon

Gelişen teknoloji artık her alanda kendini gösteriyor. Özellikle akıllı telefonların çıkmasından sonra kullanıcı ile teknoloji arasında etkileşim daha fazla olmaya başladı. Günümüzde kullanıcılar ile birebir etkileşim içinde olan tüm elektronik aletler bundan bir şekilde etkindi ve etkilenmeye de devam ediyor.

Akıllı telefonlardan sonra günlük hayatımıza en çok etki eden teknolojilerden bir taneside televizyonlarda ki tekonolojidir. Yeni nesil televizyonlar hem işlem güçleri ile hemde sundukları multimedya özellikleri ile seçim yapmakta kullanıcıları oldukça zorlamakta.

LG televizyon teknoloji alanında önder firmalardan bir tanesi. 2014 üretimi televizyonlarında webOS(Plam tarafından ilk olarak geliştirilen sistem daha sonra HP bünyesine son olarak da LG tarafından HP den satın alınmıştır. webOS linux çekirdeği üzerine kurulu bir işletim sistemidir.) işletim sistemini kullanarak çok iyi bir iş çıkardı. Sonraki modellerinde de bu işletim sistemini temel alarak oluşturacağı donanımları göreceğiz. 

webOS işletim sistemi olan modellerden bir tanesi olan LG 47LB730V tam olarak bir multimedya televizyon arayan kullanıcılara  edebilecek bir donanıma ve yazılıma sahip. Televizyonun başlıca özellikleri arasında 3D oynatma (800 Mhz lik bir ekran yenileme hızı ile), IPS ekran, Virtual Surround Plus, Magic remote gibi özelilkler gelmekte. Ama bence en dikkat çekici ve gelecek vadeeden özelliği ise televizyonun modern ve geleceği olan bir işletim sistemine sahip olmasıdır.

Televizyonun tepkime süreleri oldukça düşü Bir uygulamadan diğerine geçişte ya da televizyon kanalları arasında geçiş oldukça akıcı. LG Store sayesinde televizyonunuza uygulamalar yükleyerek, sosyal medya hesaplarınıza, haber sitelerine hatta Skype da yükleyerek kullanabillirsiniz.

 

Benzeri videoları LG Türkiye youtube sayfasından inceleyebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi