LG Optimus G2 sızdı!

LG Optimus G2 sızdı!
LG, Opimus G telefonunun devamı olacak Optimus G2’yi 7 Ağustos’ta tanıtacak. Optimus G’nin yakaladığı başarıyı devam ettirmesi beklenen G2’nin görüntüleri internete sızdırıldı.

Güney Koreli elektronik devi LG’nin yeni amiral gemisi olacak Optimus G2’nin fotoğrafları ve videosu internete sızdı.

 

G2 olduğu öne sürülen cihazın tasarımı, LG Nexus 4 ve Optimus G’yi anımsatan çizgilere sahip.

 

Engadget sitesinin yayımladığı fotoğraflardaki cihazın dikkat çeken bir özelliği, hoparlörlerin alt kenarında bulunması. 

 

13 megapiksel kameraya sahip olacak telefon, sızıntısında olduğu 5,2 inç ekran ile gelecek.

 

Optimus G’den biraz daha küçük (5,5 inç) bir ekrana sahip olan G2, full HD ve 1080p çözünürlüğe sahip. 

 

SÜPER İŞLEMCİ

G2’nin en büyük özelliklerinden birinin, sahip olacağı güçlü ve son derece hızlı işlemci olması bekleniyor.

 

Cihazın, Qualcomm Snapdragon 800 dört çekirdekli işlemciyle gelmesi bekleniyor. İşlemci hızı ise 2.3 GHz olacak. Kısaca, 1.9 GHz hızında Snapdragon işlemcili Galaxy S4’ü geride bırakıyor. 

 

2 GB RAM’i bulunan G2, Android’in güncel işletim sistemi 4.2.2 (Jelly Bean) kullanıyor.

 

Sızıntı videoyu YouTube’a yükleyen 4Leakz sitesine göre, cihazın uzunluğu 13,86; eni ise 7,1 cm. Model numarası LG-D803 olan telefonun NFC özelliğine (yakın alan iletişimi) sahip olduğu da görülüyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi