Lenovo ThinkPad Tablet'de yok yok!

 Lenovo ThinkPad Tablet'de yok yok!
Lenovo ThinkPad Tablet'in donanım, güvenlik ve sağlamlıkta dizüstü cihazlarından hiçbir farkı yok.

Taşıma kolaylığı ile kullanıcılara avantaj sağlayan tablet ürünler, dizüstü bilgisayarlardan geri kalan teknolojileri ve performansları ile soru işaretleri yaratıyordu. Ancak Lenovo piyasaya sürdüğü ThinkPad Tablet ile tüm soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Çizilmeyen ve kırılmayan Lenovo ThinkPad tabletin klavyesi ve özel kalemiyle kullanımı oldukça kolay. Android tabanlı Lenovo ThinkPad, sosyal hayattan kopmak istemeyen profesyonellerden tam not alıyor. 

750 gram ağırlığa ve 10.1 inç ekran boyutuna sahip tableti rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden biri "sayısallaştırıcı" kalemi. Ekrana yazılanları sayısallaştırma özelliği sunan bu kalem, tabletin üst kısmında bir yuvada ThinkPad'in özel "kırmızı noktası-trackpoint" ile saklı şekilde duruyor.

Cihazda bulunan tam boy USB, microSD, SD, HDMI ve 3.5mm ses çıkışları mükemmel bir destek sunuyor. Tabletin ön tarafında video haberleşme sağlayan 2 megapiksellik, arka kısmında da video çekimleri için kullanılabilen 5 megapiksellik iki ayrı kamera yer alıyor. Cihazda yer alan çift HD kamera teknolojisi, yüksek çözünürlükte görüntü kalitesiyle video konferans yapılmasına olanak tanıyor.

Lenovo'nun benzersiz dosya kopyalama hizmeti sunan tabletle medya dosyalarını ve belgeleri, paylaşmak artık çok kolay. Sunumlar, cihaz üzerindeki mini HDMI portu ile dış bir monitöre bağlanarak kristal netliğinde görüntüler elde ediliyor. Kullanıcılar, Lenovo'nun kullanımı kolay arayüzüyle tüm sosyal ağ, e-posta ve takvim uyarılarını birleştiren özel "SocialTouch" uygulamasını kullanarak, hem arkadaşları hem de iş ortakları ile anında haberleşebiliyor. NVIDIA Tegra 2, çift çekirdekli 1GHz işlemci kullanan Lenovo ThinkPad Tablet, 1GB RAM ile destekleniyor.

ThinkPad Tablet, sağlamlık ve güvenlikte de rakip tanımıyor. 178 derece görüş açısına sahip IPS ekran, "Corning Gorilla Glass" özelliği nedeniyle çizilmiyor ve kırılmıyor. Profesyonellere özel güvenlik teknolojileri, 64 GB depolama kapasitesi ve 1 GB RAM ve 9 saate varan pil ömrüyle pazara sunulan cihaz, özellikle mobil profesyonel ve kurumsal kullanıcılar için en uygun seçim olarak adlandırılıyor.

Özellikle mobil yaşayan profesyonellerin yanından ayıramadığı ThinkPad Tablet'te bulunan katmanlı veri güvenliğiyle kişisel bilgi ve veriler her zaman güvenle saklanıyor. Bu cihazda aynı zamanda, kimlik hırsızlığına karşı yazılım ve tabletin çalınması ya da kaybolması durumunda devre dışı bırakılmasını sağlayan "Computrace" teknolojisi bulunuyor. 

ThinkPad Tablet'i sadece bir iş cihazı olarak adlandırmak büyük haksızlık olur. "Android Market"te yer alan binlerce uygulamanın yanı sıra Lenovo App Shop'un zengin uygulamalarının da yer aldığı ThinkPad Tablet, iş ve sosyal hayatı birleştiren özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor. Lenovo App Shop, müzik, film, kitap, üretim ve sosyal ağ gibi geniş bir yelpaze içerisinde kullanıcılara seçenekler sunuyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi