Laptoplar ve tabletler yerini Ultrabooklara bırakacak mı ?

Laptoplar ve tabletler yerini Ultrabooklara bırakacak mı ?
Hem tablet, hem laptop 'Ultrabook'

Intel ve Asus'un birlikte çalışarak üreteceği tablet-laptop Ultrabook göründü.  
 
Intel, Computex'te en yeni laptop çipi planlarını ortaya koydu, yeni kategori 'Ultrabook' ortaya çıkmış oldu. Tablet ve laptop karışımı bir segment olacağı düşünülen Ultrabook, Intel'in pazardaki gücünü arttıracak. 
 
0.8 inç kalınlığa sahip olacağı belirtilen bu yeni konsept adına resmi bir ürün bulunmuyor fakat, Ultrabook'ların laptop gibi hızlı, tablet gibi kullanışlı bir yapıya sahip olacağı belirtiliyor. 
  
Intel'in 22 nm teknolojisi ile donatılacak olan Ultrabook'ların ilk neslinin Intel-Asus iş birliği ile üretileceği ve bu serinin ilk üyesinin Asus UX21 olacağına dair söylentiler var. 
 
Ultrabook'ların resmi tanıtımının 2011'in sonunda, yani yılbaşı döneminde yapılması bekleniyor. 


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi