Kinect için Windows işletim sistemi hazırlığı.

Kinect için Windows işletim sistemi hazırlığı.
Artık Kinect, Windows platformuna çalışacak

22 Kasım da Kinect in blogunda yayınlanan habere göre, Microsoft harekete algılayıcı teknolojisi Kinect i Windos işletim sistemlerinde de çalışacabilecek hale getirmek için çalışıyormuş.

Bu son zamanlarda duyduğumuz en güzel ve en heyecan verici haberlerden biri. İlk olarak sadece Xbox a uyarlanan ve büyük hayran kitlesine ulaşan Kinect, eğer Windows donanımlarına sağlıklı çalışabilecek bir hale getirilebilirse, uygulama alanı olarak harika projelerin çıkacağı bir gerçek.

Hareket kontrolü ile bilgisayarımızı kullanabilmek, şu ana kadar sadece bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız bir kurgu fakat ilerde artık bu hayatımızın bir parçası olacak gibi görünmekte.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi