Kindle Fire HD ve Kindle Paperwhite tanıtıltı

Kindle Fire HD ve Kindle Paperwhite tanıtıltı
Dünyanın en büyük ticari portallarından Amazon, beklenen yeni tableti Kindle Fire HD ve e-kitap okuyucusu Kindle Paperwhite'ı duyurdu.

Android işletim sistemini kullanan yeni tablet Kindle Fire HD adıyla, yeni e-kitap okuyucusu da Kindle Paperwhite adıyla piyasalara giriş yaptı. 

 

Yeni Kindle Fire HD 7 inç ve 8.9 inç olmak üzer iki farklı boyut alternatifiyle gelirken çözünürlükleri de 1280x800 piksel ve 1920x1200 piksel olacak. 8.9 inçilik Kindle Fire HD'nin çift çekirdekli TI OMAP 4470 işlemcisi 1.5 GHz hızıyla çalışırken, 7 inçlik Kindle Fire HD de TI OMAP 4460 işlemcisiyle 1.2 GHz hızında olacak.

 

Bunlara ek olarak, yeni tabletler Dolby Digital Plus iki hoparlöre ve yüzde 40 daha hızlı Wi-Fi antenine de sahip. Kindle Fire HD'lerin kullanacağı Android sistemi de Ice Cream Sandwich (4.0) olarak açıklandı.

 

Kindle Fİre HD 16 GB ve 32 Gb seçeneklerinde bir saklama alanına sahip olacak. Öte yandan bugünden itibaren satışa çıkacak olan tabletlerden, 7 inçlik Kindle Fire HD'nin 16 GB'lığı 199 dolardan 32 GB'lığı 249 dolardan piyasaya sürülecek. 8.9 inçlik Kindle Fire HD'nin ise 16 GB'lığı 299 dolardan, 32 GB'lığı da 369 dolardan görücüye çıkacak.

 

Büyük ekranlı Kindle Fire HD'nin ayrıca 4G LTE'li seçeneği de bulunuyor ancak bu özellik şimdilik sadece ABD'de kullanılabilecek.

 

Ekran çözünürlükleri 221x167 olan Kindle Paperwhite'ın ise Wi-Fi modeli 119 dolardan, 3G modeli 169 dolardan raflarda yerini alacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi