Kim Dotcom dan şaşırtıcı açıklama

Kim Dotcom dan şaşırtıcı açıklama
Megaupload'ın kurucusu Kim Dotcom yakında siteye erişiminin sağlanacağını kaydetti.

Bilindiği üzere dünyanın en büyük dosya paylaşım sitesi Megaupload yakın zamanda kapatılmış hatta bu kapatılma olayı gündeme bomba gibi düşmüştü. Kısa süre içerisinde ise diğer dosya paylaşım sitelerinden kendilerini güvenceye almak için bazı tedbirler aldığını techcekirdek'te paylaşmıştık.

Kim, Amerikan hükümetine bağlı büyük bir kesimin Megaupload'ta hesabının olduğunu tespit ettiklerini ve yakın zamanda iznin çıkarak siteyi tekrar aktif hale getireceklerine inandıklarını kaydetti.

Dünya'nın her yerinden kullanıcıları olan ve bir çok kullanıcının dosyalarını saklamak ve ya paylaşmak amaçlı kullanırken birden bu şekilde kapatmanın kullanıcıları zor durumlara soktuğu ise olayın başka bir boyutu.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi