Kenyalı Şef düzeni Twitter ile sağlıyor

Kenyalı Şef düzeni Twitter ile sağlıyor
Kenya'da bir köyün Şefi düzeni sosyal medya ile sağlıyor.

Kenya'da bir köyün Şefi olan Francis Kariuki köyün sorunlarını çözmek için sosyal medyayı kullanıyor. Kariuki bu sayede sosyal medyanın gücü bir kez daha herkese kanıtlamış oluyor.

@CheifKariuki hesabından takip edileblen Şef, acil durumlarla ilgili yayınladığı tweetler sayesinde pek çok olayı çözmüş bugüne kadar. Mesela köy öğretmenin evinin uğradığı bir soygun girişiminde kendine gelen telefonun ardından yayınladığı tweet ile civardaki erkeklerin köy öğretmenin evinin önünde toplanmasını ve hırsızı korkutrak kaçırmasını sağlamıştır. Başka bir olayda lağım çukuruna düşen biri için yardım ekipleri ulaşasıya kadar seferber olunmasını sağlamıştır.

Kariuki, Kenya'nın başkenti Nayrobi'nin 280 km batısında yaşamakta. Tweetleri sayesinde 28000 kişilik bir yerel idareyi başarıyla yönetmekte. Bu durumdan da çok memnun üstelik hem zaman hem de paradan yana kazançlı olduğunu düşünmekte. Bakalım zamanla sosyal medyanın daha farklı nerelerde kullanıldığına şahitlik edeceğiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi