Kendinizi filme çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı

Kendinizi filme çekmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
Üç Texaslı mühendis kendinizi, hiç yardım almadan kameraya çekebileceğiniz bir cihaz geliştirdi.

Hiç kedinizi hiç yardım almadan kameraya çekmek istediniz mi? Anlaşılan Üç Texaslı mühendis bunu istemişler ve bu iş için bir cihaz geliştirmişler. Soloshot adındaki cihaz sizi, bir kameramana ihtiyaç duymadan uzaktan çekebiliyor üstelik sadece çekmeklede kalmıyor, size odaklanıp sizin her hareketinizi izleyip kaydedebiliyor.

Cihazın çalışma prensibide çok basit; çekilmek istenen kişinin bileğine bir bileklik takılıyor,  cihaz, bu üstünde sensörler bulunan bileklikle senkronize ediliyor bundan sonra artık siz nereye giderseniz cihazda o tarafa dönüyor. cihazın menzili 600 metre ve 140 km /saat hızla giden objeleri bile yakalayabiliyor. Cihaz kendi etrafında 360 derece dönebiliyor.

Eğer böyle bir cihazın nerelerde kullanabileceğini merak ediyorsanız, size aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi