Kendi QR kodunuzu oluşturun!

Kendi QR kodunuzu oluşturun!
Metin, web adresi, video link vs. bilgilerinizi QR koda dönüştürüp paylaşmak, ürün veya kampanyalarınızın tanıtımını yapmak istiyorsanız mutlaka okuyun!

Yeni nesil barkodun geliştirilmiş şekli olan QR kod içeriği bir metin, web sitesi adresi, video link dahil herhangi bir veri olabilir. QR kod okuyucu bir yazılım vasıtasıyla bir cep telefonu rahatlıkla QR kod okuyabilir ve ilgili ürün veya servis sayfasını açabilir. Hemen hemen hayal edebileceğiniz her şeyi QR kod ile gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin;

  • Web sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz
  • E-posta gönderebilirsiniz
  • Kartvizitinizin üzerine QR kod bastırabilirsiniz
  • Herhangi bir kupon, bilet üzerine bastırabilirsiniz
  • Tv, dergi, bilboard gibi mecralarda ürün veya kampanya tanıtabilirsiniz
  • Cafelerde Wi-fi şifre bilgilerinin otomatik olarak alınmasını sağlayabilirsiniz
... ve daha aklınıza gelebilecek bir çok uygulamayı QR kod yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.
Cep telefonlarının QR kodları okuyabilmeleri için QR kod okuyucu yazılıma ihtiyaçları vardır. Bazı cep telefonlarının içine yüklenmiş olarak çıkabilmektedir. Eğer vep telefonlarınızda böyle bir yazılım yoksa da çok rahat yükleyebilirsiniz. iPhone, Android ve Windows Mobile işletim sistemli telefonlar için uygun bir QR kod yazılımı rahatlıkla indirebilirsiniz. Üstekik bu yazılımların hemen hemen hepsi ücretsiz. 
Nasıl QR Kod oluşturabilirim?
QR kod oluşturmak için bir çok web sitesi bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey bu sitelere girip ilgili yerlere bilgilerinizi yazıp işlemi tamamlamak. Aşağıdaki linke tıklayarak QR kod üreten bir web sitesine bağlanabilir ve aşağıdaki resimli örnekte de görüldüğü gibi bilgilerinizi girerek QR kodunuzu oluşturabilirsiniz.
 
 
Yukarıdaki örnekten de görüleceği gibi ilgili kutucukları doldurduktan sonra "Generate" butonuna tıklarsanız sağdaki gibi size özel QR kodunuzu üretmiş olacaksınız. Cep telefonuzundan QR kod tarayıcınızı çalıştırarak oluşturmuş olduğunuz kodun içeriğini kontrol edebilirsiniz.
 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi