Kendi mini ama kârı büyük!

Kendi mini ama kârı büyük!
Apple'ın iPad'te yüzde 37 olan karlıllık oranı, iPad Mini'de yüzde 43'e fırladı.

Apple'ın geçen hafta cuma günü satışa çıkan yeni tableti iPad Mini'nin maliyetinin 188 dolar olduğu belirlendi. 

 

 

7.9 inçlik tableti parçalara ayıran IHS iSuppli, iPad mini’nin 16 GB’lık ve Wi-Fi bağlantı özeliğine sahip versiyonunu inceledi. Kurumun yayınladığı rapora göre Apple, sözkonusu iPad Mini modelinin üretim maliyeti 188 dolar çıktı. Böylece Apple'ın 329 dolarlık fiyatla piyasaya sürdüğü iPad Mini'deki brüt karlılık oranı yüzde 43 oldu. 

 

 

Apple'ın 499 dolara satılan 9.7 inçlik 3. nesil iPad modelinde (16 GB hafızalı ve Wi-Fi'lı) ise üretim maliyeti 316 doları buluyor. Diğer bir deyişle 'normal' iPad'teki brüt karlılık oranı yüzde 37 seviyesindeyken, 'Mini'de bu oran yüzde 43'ten başlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi