Keas; sağlıklı sosyalleşin

Keas; sağlıklı sosyalleşin
Keas; sosyal sağlıklı yaşam platformu

Keas, şirket çalışanlarının sağlıklı yaşam ve motivasyon konusunda yardımcı olan bir sosyal oyun. Dün ikinci fon yardımını alan Keas büyüme yolunda. Atlas Venture ve Ignition Partners Keas'e 6.5 milyon dolar yatırımda bulundu. Bu Keas'in kurulduğundan beri aldığı ikinci yatırım.

Keas Google Health'in eski lideri Adam Bosworth tarafından geliştirildi. Oyun ile sosyalleşmeyi birleştirerek çalışanlara sağlıklı bir yaşam tarzı sunmaktalar. Çalışanlardan oluşan takım arkadaşları haftada üç görevi yerine getirmek zorundalar. Merdivenleri kullanmak, belirli egzersizler yapmak, abur cubu yememek görevlerden bir kaçı. Her çalışanın bir profili var bu profil biraz Facebook'u andırsada takım ve meydan okuma bölümleri var. Kayıt olmakta çok basit öncelikle şirketinizde en az iki takım oluşturup ücretsiz kayıt olun, meydan okumalara karşılık verip, verilen görevleri yerine getirin. Hem sağlıklı yaşayın hem de ödül kazanın.

'Çok basit ve evrensel kurallar var, sebze tüket, az tüket, çok spor yap ve stresten uzak dur, bizim yaptığımız Farmville'deki gibi insanları bir sonuca motive etmek. Yukarıda saydığım basit kurallara uymaları için insanları motive ediyoruz' diyor Bosworth.

Şu anda Pfizer, Novartis, Salesfoce gibi şirketlerde çalışan toplam 60000'den fazla kullanıcısı var Keas'ın. Keas için kısa bir bilgi 2008'de iki ortak tarafından kuruldu, şu anda yaklaşık 30 çalışanı var. Keas'in değeri 16.5 milyon dolar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi