Kardesi Steve Jobs'i Anlatti

Kardesi Steve Jobs'i Anlatti
Kisa zaman once olen Apple ve Pixar'in kurucusu Steve Jobs'un son anlarini ve hayatindan notlari anlatan bir suru yazi bulmak mumkun su siralar.

Kisa zaman once olen Apple ve Pixar'in kurucusu Steve Jobs'un son anlarini ve hayatindan notlari anlatan bir suru yazi bulmak mumkun su siralar. Benim okuduklarimin icerisinde bir tanesi var ki cok ozel. Steve Jobs'in kiz kardesi Mona Simpson New York Times'da yazdigi yazi beni en cok etkileyen oldu.

Bir kardesin gozunden bir dahiye bakmak, aslinda onun yaraticiliginin kaynagini yakinindan dinlemek degisik bir bakis acisidir. Bir cumlesinde Steve icin yenilik en yuksek deger degildi asil yuksek degeri guzellikti diyor kadesi. Mutevazi olmasini da su sekilde anlatiyor; genc bir milyonerken beni havaalanindan uzerinde kotuyla kendisi karsilardi.

Yazida pek cok guzel nokta var. Ailesine verdigi onemden ozellikle uzunca bahsediyor.

Ve son sozleri...

OH WOW... OH WOW... OH WOW...

Tamamini okumak isteyenler...

 

http://www.nytimes.com/2011/10/30/opinion/mona-simpsons-eulogy-for-steve-jobs.html?_r=3&pagewanted=all

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi