JetPack Joyride

JetPack Joyride

Hepimizin çocukluk hayalinde jetpack ile uçabilmek bir dönem gelmiştir. Jetpack joyride ise bu konudaki en zevkli oyun. Belirtmem lazım ki jetpack projeleri Amerikan ordusunun da bir dönem üzerinde çalıştığı bir proje.Ayrıca bir jetski nin motorunu bağlayarak su fışkırtarak havada duran jetpack örneğide şu anda facebook sayfalarında geziniyor.

Oyunda sırtımızdaki jetpack ile bize verilmiş 3 görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Karşınızdaki engel ise heryerde olan eletirik alanları. Görevleri tamamladıkça yeni görevler geliyor. Oyun esnasında toplayacak 3 şey var; ilki altınlar ki daha sonra siz bu altınlar ile yeni nesil jetpackler alabiliyorsunuz. Yeni nesil jetpackler size hiçbirşey katmayacak ama çok havalılar :) Hız, ivme, sadece görsel olarak jetpackten gökkuşağı, baloncuk gibi neler çıkacağını etkiliyor. diğer  alabileceğiniz dönüştürücü, ( ben bu şekilde tarif etmek istiyorum.) dönüştürücü sizin üzerinize başka bir alet giydirerek dönüşmenizi ve yeni özellikler eklenerek size yeni hareketler yapma imkanı sunuyor. Bazı görevler de özellikle şu dönüştürücü ile 500 metre ilerle gibi zorunluluklar var eğer siz o dönüştürücü ile 100 metre ilerlerseniz bekleyin ki o dönüştürücü size Allah bilir kaç oyun sonrasında gelecek. Dönüştürücü ile elektrik çarparsa ölmüyorsunuz sadece dönüştürücüyü kaybediyorsunuz. Son olarak yolda giderken jeton alabilirsiniz. Öldüğünüzde jeton ile kumar makinasında ki kolu çekerek  birşeyler kazanabilirsiniz. Bu yeniden kaldığın yerden oyuna devam etmek için canlanma da olabilir. Sadece az bir altın para da olabilir.

Oyun gerçekten çok zevkli sorun ise hep aynı haritada hiç gelişmeyen bir jetpack bir süre sonra sizi sıkıyor bölümleri geçmek te zorlayınca oyundan keyif almamaya başlıyorsunuz. İlk oyun Jetpack i oynayanlara kötü haber aynı haritada pek bir oyunda da değişiklik olamadan oynuyorsunuz.

Jetpack Joyride'ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi