İWatch 2013'te gelecek mi?

İWatch 2013'te gelecek mi?
Apple'ın devrim yaratacak ürünü 2013'te piyasaya çıkacak mı?

iWatch proje ekibi tarafından sızdırılan bilgiye göre ürünün daha fazla uzamadan yıl sonuna doğru bitirilebileceği söyleniyor. Bu iddianın ardından gözler Apple'a çevrilirken, Apple konu hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Peki beklenen iWatch nasıl olacak? Henüz onaylanan bir bilgiye sahip olmasada beklenen İwatch'da multimedya izleme, internet-GPS, harita koordinatları, içerik görüntüleme, radyo, pedometre ve sağlık izleme sensörlerinin bulunacağı iddia ediliyor. Cihazda iPod ve iPhone’larda mevcut olan fitness rehberi, vücut değerlerini izleme gibi uygulamaların da yer alacağı iddialar arasında yer alıyor. iWatch klasik bir kol saati olmaktan öte akıllı bir telefon olarak hizmet verecek. Ayrıca SIM kart bulunan bu cihazla telefon görüşmesi yapılabilecek ve SMS gönderilebilecek.

 

3G/4G, WiFi, Radyo, Bluetooth gibi ağ teknolojilerini de desteklemesi beklenen iWatch'la ilgili en merak edilen konu ise bataryası. Halen kesin  bir bilgi bulunmasa da, iWatch'un Güneş enerjisiyle şarj olabilmesi gibi güzel bir özelliğe sahip olabilir. NFC (Yakın Alan İletişim) teknolojisi sayesinde kredi kartı olmaksızın alışverişlerde ödeme yapabilmenize de imkan verecek olan iWatch ile film izleyip müzik dinleyebileceksiniz.

 

Bloomberg'in belirttiğine göre Apple, bu yıl içinde iWatch'u satışa sunacak ve iOS işletim sistemine sahip olacak bu cihaz, pazara yeni bir soluk getirecek. Şimdi hepimiz gündelik hayatımızı kolaylaştırıcak ve saatlerimize yeni bir boyut kazandırıcak bu ürünü merakla bekliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi