İşte Sony Xperia Z Ultra!

İşte Sony Xperia Z Ultra!
6.4 inç'lik Sony Xperia Z Ultra tanıtıldı!

Sony'nin çok kez konuşulan büyük ekranlı cebi Xperia Z Ultra, bugün Şanghay ve Londra'da aynı anda düzenlenen etkinliklerde tanıtıldı.

 

Tasarımı dahil olmak üzere Sony Xperia Z ile birçok ortak noktaya sahip yeni Xperia Z ultra, 6.4 inç'lik Full HD Triluminos ekrana (1920x1080) sahip. 179.4 x 92.2 x 6.5mm ölçülerindeki cihaz, sadece 212 gram ağırlığında. Dolayısıyla büyük boyutuna rağmen cebinizde varlığını hissettirmiyor.

 

Parmak ve digitiser kalem ile kullanılabilen cep, aynı zamanda standart kalemlerle ve kurşun kalemle de kullanılabiliyor. Sony'ye göre bunu yapmak, ekrana herhangi bir zarar vermiyor.

 

2.2GHz dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemciyle gelen Xperia Z Ultra, 3.000mAh kapasiteli bir pile sahip. Arka yüzünde HDR modu destekleyen 8 megapiksellik kamerası bulunan cep, yüz algılama, peş peşe çekim gibi özelliklere de sahip. Ön yüzde ise 2 megapiksellik bir kamera bulunuyor.

 

Cihazın 16GB'lık dahili depolama alanı, microSD kartı yoluyla genişletilebiliyor. Xperia Z Ultra, beyaz, siyah ve mor renk seçenekleriyle 2013'ün üçüncü çeyreğinde tüm dünyada satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi