İşte Nokia'nın Lumia 510'u!

İşte Nokia'nın Lumia 510'u!
Nokia, özelliklerinden çok fiyatıyla dikkat çeken yeni Lumia cebini resmi olarak tanıttı!

Nokia, yeni alt seviye cebi Lumia 510'u resmen tanıttı. Daha önceden sızan bilgilere göre yeni Lumia, Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemi ile çalışacak.

 

 

İşlem gücünü Snapdragon S1 işlemcisinden alan Lumia 510, 256MB RAM, 4GB depolama alanı gibi nispeten düşük özelliklere sahip. Cihaz, microSD slotuna sahip olmasa da 7GB'lık ücretsiz SkyDrive depolama alanıyla bu açığını kapatmayı amaçlıyor. 4 inç'lik 800x480 çözünürlüğünde bir ekrana sahip cebin 5 megapiksellik bir arka yüz kamerası bulunuyor. MS Office ve Internet Explorer 9 yazılımları ile sunulan telefon, Nokia'nın Drive, Maps ve Transport gibi özel uygulamalarına da sahip.

 

 

Nokia, Windows Phone'u kullananların onun diğer platformlara göre çok daha sezgisel olduğunu farkettiklerini söylüyor. Lumia 510'un yurtdışı fiyatı 199 dolar olacak. Asya'da piyasaya sürülecek cihazın ülkemize resmi yollarla gelmesi halinde fiyatının yaklaşık ikiye katlanmasını bekleyebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi