İşte dünyanın en ince akıllı telefonu!

İşte dünyanın en ince akıllı telefonu!
CES 2013 fuarında dünyanın en ince akıllı telefonu ortaya çıktı.

4.7 inç'lik ekranıyla dikkat çeken ve sadece 6.45 mm kalınlığında olan Alcatel One Touch Idol Ultra, 1.2 GHz işlemciden güç alan 8 megapiksel dahili kamerası bulunuyor.

 

Android 4.1 işletim sistemi altında çalışan cihaz bu inceliğiyle 6.9 mm kalınlığında olan ve rekoru elinde bulunduran Oppo Find 5'i de geçmiş oldu.

 

Cihaz 444 dolardan ilk olarak Çin'de satışa sunulacak.

 

Alcatel'in tanıttığı bir diğer model ise One Touch Scribe HD ismini taşıyor. 5 inç'lik ekrana sahip olan cihaz 4 çekirdekli 1.2 GHz işlemciden güç alıyor. 8 megapiksel dahili kamerası dışında HD çekimi yapabilen ön kameraya sahip olan cihaz Android 4.1 işletim sistemini kullanıyor. Cihaz bu yılın ikinci yarısından itibaren 397 dolardan satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi