İşte akıllı saat Pebble!

İşte akıllı saat Pebble!
Başarılı Kickstarter projelerinden olan Pebble, CES 2013'te görücüye çıktı.

Akıllı saatler ve diğer giyilebilir cihazlar 2013′ün trendleri arasında yer alıyor. Bu yıl içerisinde bir çok teknoloji devinden kendi markasıyla akıllı saat piyasaya sürmesine şahit olabiliriz. Bu şirketlerin arasında Apple ve Google da bulunuyor.

 

Akıllı saat teknolojisinin ilk örneklerinden olan Pebble geçtiğimiz yıla damgasını vuran Kickstarter projelerinden birisiydi. 100 bin dolar fon toplama hedefiyle sitede sergilenen Pebble 10 milyon doların üzerinde destek toplayarak hem bir rekora imza atmış hem de akıllı saat teknolojisinin gördüğü ilgiyi gözler önüne sermişti.

 

Pebble CEO'su Eric Migicovsky, su geçirmeyen Pebble saatlerin dağıtımına 23 Ocak'ta başlanacağını duyurdu. İlk edapta 85.000 adet dağıtılması planlanan akıllı saatlere öncelikli olarak projeye destek veren isimler ulaşacak.

 

Düz ve parlak bir ekrana sahip olan Pebble saatler, iPhone ve Android’li cihazları kontrol edebiliyor. Akıllı telefonunuzu Pebble’a yönlendirerek ekrana  yansıtabiliyor, gelen aramaları, mesajları, e-postaları görüntüleyebiliyorsunuz. Su geçirmeyen Pebble, 7 gün pil ömrüne sahip ve manyetik şarj edilebiliyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi