İstanbul şehir rehberi

İstanbul şehir rehberi

İstanbul yaşayan bir organizma, İstanbul gün, İstanbul hayat. İstanbulun hep bir şehirden fazlası olduğunu düşünürüm. İstanbul bu kadar hızlıyken ona nasıl ayak uydurabiliriz? İstanbulun en güzel nasıl faydasını çıkarabiliriz? istanbul.com'un ios uygulaması tam burada devreye giriyor.

Toplam 5 ana kategori altında toplanan uygulama İstanbul'u en verimli şekilde yaşamanız için yanınızda. Günlük etkinlikleri görebilir hatta etkinlik takvimi kısmından müsait olduğunuz günü seçerek o güne ait etkinlikleri listeleyebilirsiniz. Etkinlik türü konser, parti, sinema, tiyatro, opera, bale , sergi gibi bir çok şey olabilir. Seçtiğiniz etkinlik türünün içerisinde ise sadece etkinlik başlıkları bulunmuyor. Etkinliğin içeriğine girerek seans, konu, ücret gibi bir çok detaya ulaşmanız mümkün.

Çoğu insanın sıkıntısı tarzının ne olduğunu bilmediği mekanlara girme kararsızlığı veya istediği tarzda bulunduğu bölgede hangi mekanların varolduğunu bilmediği olabilir. Uygulama ana kategorilerinden mekan arama ise tam bu ihtiyacı karşılayacak şekilde bilgileri girilmiş sayısız mekan hakkında bilgi alabileceğiniz bir ansiklopedi gibi.

Bunların dışında pek kullanacağınızı düşünmediğim İstanbul hava durumu, maps zaten iphone nin kendi özelliklerinde var. Günün fotoğrafı ise uygulamaya girdiğinizde kısa süreli göz gezdirebileceğiniz bir yer.

Şehr-i İstanbulu yaşıyorsanız bu uygulamanın cebinizde olmasını şiddetle tavsiye ederiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi