İşinizi internete taşıyın, sıfır maliyetle eTicarete başlayın!

İşinizi internete taşıyın, sıfır maliyetle eTicarete başlayın!
Google Türkiye ve Garanti Bankası’nın öncülüğünde ‘İşinizi İnternete Taşıyın’ projesiyle KOBİ’lere eTicaret de yapabilecekleri bedava internet sitesi kurulacak.

“İşinizi İnternete Taşıyın” platformu, internet teknolojilerini işlerine entegre etmek isteyen KOBİ’lere bir yıl boyunca ücretsiz çözümler sunacak. İşletme sahipleri www.isinizinternette.com.tr adresine girerek; bir yıl boyunca herhangi bir ücret ödemeden, .com alan adı alabilecek, web sayfalarını oluşturabilecek, e-ticaret altyapılarını kurabilecek, hosting servisinden faydalanabilecek ve böylece ürün ve hizmetlerinin internet üzerinden tanıtımını ve satışını yapabilecekler. Google öncülüğünde Garanti Bankası, Yurtiçi Kargo, IdeaSoft ve SadeceHosting desteği ile kurulan platform, KOBİ’lerin e-dönüşüm sürecine rehberlik ederek, rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Platform, 1 milyon KOBİ’ye erişerek, ilk yıl sonunda mevcut 10 bin aktif  eTicaret sitesini ikiye katlamayı amaçlıyor.

2 yıl sanal POS desteği,

Projeyle, yeni Türk Ticaret Kanunu devreye alınmadan, KOBİ’leri eDönüşüm sürecine hazırlama amaçlanmakta. KOBİ’lere, web sayfası, hosting ve e-ticarete olanak tanıyacak altyapı kurulumu, ücretsiz olarak sağlanacak. Garanti Bankası, KOBİ’lere, e-ticarete girişi kolaylaştırmak amacıyla 2 yıl boyunca yıllık kullanım ücreti almadan sanal POS hizmeti sunacak. 

Ücretsiz verilecek hizmetin içeriği, 

  • Ücretsiz 1 yıllık .com alan adı ve hosting hizmeti
  • E-ticaret sitesi kurma aracı 
  • 365 gün boyunca uzman desteği
  • 250 TL değerinde Google AdWords reklamı 

www.isinizinternette.com.tr adresi üzerinden hemen sisteme katılmak eTicaret yapmak için aşağıdaki adımları uygulamalısınız, 

  1. Satılacak ürünlerin eklenmesi,
  2. Sayfa tasarımının seçilmesi (logo, renk vs.),
  3. Ödeme ayarlarının yapılması,
  4. Otomatik olarak siteye eklenmiş resmi sözleşmelerin kabul edilmesi (işletmelere göre sözleşmelere değiştirilebiliyor) ve
  5. Alan adının seçilmesi.
Ayrıca Yeni Türk Ticaret Kanunu'na uygun internet sitesi hizmeti almak için techDestek departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi