İran'dan internete yasak!!!

İran'dan internete yasak!!!
İran Google ve tüm SSL siteleri engelledi.

Şah rejimine karşı gerçekleştirilmiş devrimin yıl dönümü arefesinde İran bütün SSL sitelerini ülkede engelledi. Bu İran'da internete yapılan ilk engel değil. 

Https protokolünü kullanan internet siteleri İran'da engellenmiş durumda. Bunlar arasında bankaların siteleri ve dünya devleri Yahoo, Google gibi siteler de mevcut. Aşağıdaki tweet bu engelleme hareketinin en büyük kanıtı.

 

Henüz hükümet bu engellemenin sebebini açıklamış değil. Konuyu dünya yakından takip etmekte. Al-Jazeera'nın internet üzerindeki yayını da durdurulmuş durumda.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi